وب

شرکت سانیار با توجه به اهداف و نیازمندیهای مشتری، نوع فعالیت و با توجه به بودجه درنظر گرفته شده برای طراحی، طراحی وب سایت را انجام میدهد. طراحی وب سایت مقوله ای فراتر از طراحی یک قالب گرافیکی زیبا و چشم نواز است. سایتها باید در عین سادگی و زیبایی، کاربردی باشند و همزمان با مد نظر قرار دادن ذائقه و نیازهای متفاوت مخاطبان، به سازماندهی و ارایه اطلاعات بپردازند.

ویندوز

تجربه شرکت سانیار درخصوص برنامه نویسی و طراحی نرم افزار های تحت ویندوز سبب شده تا این شرکت در اکثر حوزه های برنامه نویسی تحت ویندوز، مهارت لازم و کافی را داشته باشد. ما با استفاده از تکنولوژیها و API های استاندارد سعی میکنیم تا حد ممکن برنامه های طراحی شده خود را در سیستم عاملهای مختلف ویندوزی، قابل اجرا نماییم.

موبایل

از آنجایی که امروزه تلفنهای هوشمند بسیار پرکاربرد هستند و البته خصوصی ترین وسیله هر فرد و نزدیکترین وسیله به او محسوب میشوند، شرکت سانیار با طراحی سایت های سازگار با موبایل ( ریسپانسیو ) و سایر دستگاه های مرور وب، و همچنین طراحی نرم افزارهای موبایل، قدم در راه تولید کاربردی ترین نرم افزارها برای این دسته از کاربران گذاشته است.

GIS

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) چیست؟

GIS مجموعه ای سازمان یافته از سخت افزار، نرم افزار، داده های مکانی - توصیفی، افراد متخصص و الگوریتم هاست که به منظور گردآوری، ذخیره سازی، بهنگام سازی، پردازش، بازیافت و تجزیه و تحلیل اطلاعات طراحی شده و به بیان مشخصات جغرافیائی داده ها می پردازد.

وظیفه سیستم اطلاعات جغرافیائی (GIS)

وظیفه اصلی یک سیستم اطلاعاتی، انجام نوعی عملیات بر روی داده هاست که به کمک آن بتوان سریعتر، دقیق تر و بهینه تر بر روی مسائل مربوط به این داده ها تصمیم گیری کرد. این مراحل از جمع آوری داده، تغییر فرمت و ذخیره سازی آنها آغاز شده و شامل مسائل مدیریت ، تجزیه و تحلیل ، مدلسازی می گردد و ما را در جستجو ( search) و تهیه فضای پرسش و پاسخ(Query) بر روی حجم بالای اطلاعات و نمایش داده های توصیفی در مدت زمان بسیار کوتاه یاری می کند. در واقع یک سیستم اطلاعات جغرافیائی (GIS) تمامی وظایف یک سیستم اطلاعاتی را بر روی داده های جغرافیائی بر عهده دارد.

اجزاء اصلی GIS

سیستم اطلاعات جغرافیائی از سه جزء اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

الف) نیروی متخصص:

نیروی متخصص وظیفه طراحی، پیاده سازی و همچنین به روز رسانی داده ها و اطلاعات را بر عهده دارد.

ب) کامپیوتر:

کامپیوتر شامل سخت افزار و نرم افزار مناسب است که جهت ذخیره سازی ، بهنگام سازی و تجزیه و تحلیل داده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ج) داده:

داده ها در سیستم اطلاعات جغرافیائی به دو دسته تقسیم می شوند: داده های مکانی که نشان دهنده موقعیت و شکل عوارض بوده و داده های توصیفی که بیانگر ویژگی ها و خصوصیات عوارض می باشند.

کاربرد GIS در برنامه ریزی شهری

با افزایش جمعیت،شهر به عنوان یک عنصر پویا پیوسته دچار تحولات و دگرگونی های بسیار بوده و هدف نهایی برنامه ریزان نیز بالا بردن سطح رفاه و آسایش مردم و حل مشکلات و معضلات جوامع شهری عنوان شده است . امروزه با توجه به ابعاد پیچیده مسائل شهری و دخالت متغیرهای مختلف در برنامه ریزی شهری از مدل ها و نرم افزارهای مختلف برای برنامه ریزی استفاده شده که سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) یکی از ابزارهای قدرتمند در پاسخگویی به نیازهای مطالعاتی و کاربردی محسوب می شود.

برخی از کاربردهای سیستم اطلاعات جغرافیائی (GIS) شهری می تواند به شرح ذیل باشد

- مسیریابی (تعیین نزدیکترین مسیر آتش نشانی به محل حریق- تعیین نزدیکترین مسیر از مرکز امداد (بیمارستان) به محل حادثه و ......)

- مکان یابی بهینه (مکانیابی ایستگاه های آتشنشانی – تعیین مکان مناسب فضاهای سبز، مدارس و دیگر کاربری ها با توجه به استانداردها و ......)

- تعیین دقیق بافت قدیم شهری و شناسایی و کدبندی این بافت جهت بازسازی و حفظ بافت سنتی

- مشخص کردن تراکم ساخت و ساز شهری

- تعیین وضعیت مالکیت شهری(استیجاری، خصوصی، دولتی)

- تعیین سرانه های شهری و مشخص کردن کمبودها در هر نقطه از شهر(سرانه های آموزشی، فضای سبز، آتشنشانی و .....)

- تسریع و دقت در امور اجرایی، نظیر اخذ مجوز ها، درصد پیشرفت، اصلاحات ممیزی، صدور پروانه ساخت و غیره

- تعیین حریم و حوزه نفوذ هر یک از تأسیسات مهم شهری نظیر ایستگاه های آتشنشانی، فضای سبز، پاسگاه های نظامی و ...

- تفکیک عوارض بر اساس خصوصیات مختلف

- قابلیت اعمال ویرایش و تفکیک یا تجمیع عوارض با یکدیگر

- ايجاد انيميشن هاي تبليغاتي براي نمايش موقعيت هاي جغرافيايي

- لينك تصاوير و فيلم ها به محل پروژه هاي عمراني انجام شده در شهر

- به روز رساني نقشه موجود شهر از طريق انطباق برنامه GPS و GIS

- GIS به عنوان بانك اطلاعاتي ،كليه اطلاعات شهر را در خود ذخيره دارد كه در زمان زلزله از آن براي شناسايي املاك و مالكين استفاده مي شود.

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) سیستمی است متشكل از داده ها، روشها و الگوریتمها، سخت افزار، نرم افزار، نیروی انسانی و شبكه كه برای ورود، مدیریت، تحلیل و نمایش "اطلاعات جغرافیایی" مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) سیستمی است متشكل از داده ها، روشها و الگوریتمها، سخت افزار، نرم افزار، نیروی انسانی و شبكه كه برای ورود، مدیریت، تحلیل و نمایش "اطلاعات جغرافیایی" مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم اطلاعات جغرافیایی ابزاری قدرتمند برای كار با داده های مكانی می باشد. در GIS داده ها بصورت رقومی نگهداری می شوند لذا از نظر فیزیكی حجم كمتری را نسبت به روش های سنتی (مانند نقشه های كاغذی) اشغال می كنند.در یك GIS با استفاده از توانایی های كامپیوتر مقادیر بسیار عظیمی از داده ها را می توان با سرعت زیاد و هزینه نسبتاً كم نگهداری و بازیابی نمود. قابلیت كار كردن با داده های مكانی و اطلاعات توصیفی مربوط به آنها و تركیب انواع مختلف داده ها در یك آنالیز و با سرعت زیاد، با روش های دستی سازگار نمی باشد.توانایی اجرای آنالیزهای مكانی پیچیده، مزیت های كمی و كیفی را برای GIS فراهم می كند. انجام پردازش های تكراری با در نظر گرفتن شرایط مختلف برای دستیابی به نتیجه بهینه،تنها توسط كامپیوتر امكان پذیر می باشد كه می تواند اینگونه عملیات را با سرعت زیاد و هزینه نسبتا كم انجام دهد. این توانایی تجزیه و تحلیل داده های مكانی است كه GIS را از دیگر سیستم های گرافیكی كامپیوتری (computer aided design) مجزا می سازد.امكان انجام آنالیزهای پیچیده با مجموعه داده های مختلف مكانی (spatial) و غیرمكانی (non spatial) بصورت توأم، مهمترین قابلیت GIS می باشد كه نمی توان آن را با روش های دیگر مثل روش های آنالوگ انجام داد.توانایی تجزیه و تحلیل توأم داده های مختلف، امكان ایجاد و استفاده از اطلاعات زمین مرجع را به شكلی كاملاً متفاوت با گذشته را فراهم می سازد. نه تنها امكان تركیب مجموعه داده های مختلف وجود دارد بلكه روش های مختلف را نیز می توان با یكدیگر تركیب نمود مثلاً روش های جمع آوری، رسیدگی و ممیزی و به روز رسانی داده ها را می توان با یكدیگر تركیب نمود. مثلاً وقتی كه تغییری در كاربری یا مالكیت یك قطعه زمین وارد سیستم GIS می شود، این سیستم می تواند دقت تغییرات را كنترل نموده و سپس نقشه و جداول مربوطه را به روز در آورد. بدین ترتیب كاربران GIS می توانند اطلاعات جدیدتر را در اختیار داشته و با توجه به نیازهایشان آن را بكار گیرند.

بهینه سازی وب سایت - سئو

سئو یا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، عمل بهبود و ارتقاء یک وب سایت به منظور افزایش تعداد بازدیدکنندگانی است که از طریق موتورهای جستجو قصد دستیابی به وب سایت شما را دارند. بالا بردن رتبه در گوگل داشتن یک وب سایت عالی تا زمانی که در موتورهای جستجو قابل مشاهده نباشد، هیچ منفعتی برای شما نخواهد داشت. در اینجاست که نقش بهینه سازی وب سایت یا همان سئو پررنگ می شود.